Výcvik malých loveckých plemen
Výstavní poradenství

Zájemcům o výcvik malých loveckých plemen (nejen španělů) nabízím kurzy základního i pokročilejšího výcviku. Lekce jsou vhodné pro psy a fenky od věku cca 10 – 12 měsíců a starších, kteří alespoň částečně ovládají nejzákladnější poslušnost, především přivolání.
Výcvik bude zaměřen na docvičení povelů – sedni, lehni, ke mně.  Bude zahrnovat nacvičení chůze u nohy, odložení, stopy vůdce, chuť do vody, klid po výstřelu, slídění apod.
V případě hlubšího zájmu o loveckou kynologii lze lekce zaměřit na úspěšné absolvování Zkoušek vloh.

Vzhledem k tomu, že výcvik loveckých plemen je specifický, budou v jedné skupině vždy max. 2 – 3 psi.
Cvičit budeme v různých lokalitách nehonebních pozemků města Brna, v katastru Mysliveckého stadionu v Brně – Soběšicích a také v revírech některých MS dle domluvy.
Lekce výcviku mohou probíhat v dopoledních i odpoledních hodinách včetně víkendů!!
Úvodní lekce - bude zaměřena  především na vzájemné seznámení. Ukážete mi, jak zvládáte svého kamaráda, domluvíme další postup, termíny výcviku, hodinu, den.
Doporučím Vám i vhodné  pomůcky k výcviku – vodítko přes rameno, kožené vodítko, barvářskou šňůru – stopovačku, píšťalku, dummy,  apod.!

Možná  jste si poprvé pořídili pejska s průkazem původu a zaujala Vás možnost zúčastnit se některé výstavy psů. Nejen proto, že jako každý správný majitel považujete toho svého psího miláčka za nejkrásnějšího!!
Jste asi zvědaví, co na něj nebo na ni řeknou i ti povolanější – rozhodčí. A spousta z Vás také ví, že pokud chce psa nebo fenku zařadit do chovu je absolvování několika výstav jedna ze základních podmínek.
Během několika setkání Vás seznámím se vším, co budete potřebovat znát a umět, abyste se ve výstavním kruhu se psem správně prezentovali. Není to úplně jednoduché jak se na první pohled z pozice diváka zdá.

Začneme od úplného začátku. Kde sehnat přihlášku, jak ji vyplnit, kam poslat, co přiložit. Jak a kde koupit speciální předváděcí vodítko, kartáče, hřebeny. Který šampon nejlépe použít, jak zařídit výstavní střih, apod. Jak správně naučit pejska výstavní postoj, kdy s učením začít.
 A samozřejmě i ostatní, spíš technické rady, které Vám většinou nikdo z Vašich konkurentů v kruhu nepoví. Asi proto, že všichni si přejí vyhrát!!
 Ale vyhraje jen ten nejlepší a z pohledu rozhodčího i ten, který se v kruhu bude nejlépe prezentovat.Termíny jednotlivých setkání závisí na vzájemné domluvě.
Těm šikovným postačí kurz 4 – 5 lekcí.

V případě Vašeho zájmu zašlete mail na : v.hartmannova@tiscali.cz nebo zavolejte na  736 608 530