ÚVOD

   


Dino


 

 


 

  

 

 

 

   Vítám všechny, kteří jste si otevřeli naše webové stránky. Ráda bych se v úvodu zmínila o psech, kteří předcházeli tomu, o kterém se chcete dozvědět víc.
   V roce 1986 jsme si jako naprostí laici a neznalci plemene  pořídili anglického kokršpaněla. Výběr byl čistě náhodný, ale osud přál nám i psovi, který k nám přišel.

DINO Z ÝKLEVU  ( 23.06.1986 -  21. 10. 2001)
o.: Harold z Blatova / m.: Deisy Šídlovák.
   Byl to pes s velkým P a hlavně první. Všichni jste asi začínali podobně, ať dnes máte desítky odchovů a světoznámá jména chovných stanic víte, že první pes byl jen jeden a na něj se nedá zapomenout. Já vděčím Dinovi za to, že mi ukázal, co je schováno v kokří duši a hlavě. Díky němu vím, o co je bohatší život se psem. Jedním slovem - kamarád. Víc učil  on mě než naopak. Ale dokázali jsme spolu absolvovat ZV, BZ, LZ, PZ a dosáhnout i na titul Šampión ČSFR.

Pak přišel v roce 1992
HIMZÖHAZI LE MARRON– "Marko" (6. 5. 1992 - 4. 1. 2008)
o.: Lindridge Dark Shadow / m.: Bozótligetti Blue Emotion.
   V tu dobu jsem už věděla, že jsem se upsala barvě oranžový bělouš a chtěla jsem vybrat psa, který by svým původem oživil krev barevných kokrů u nás. I Marko získal titul Šampión ČR a byl lovecky vedený - ZV, LZ, PZ.

V říjnu roku 2002  jsem se díky svým přátelům dozvěděla o narození pěti oranžových běloušů v chovné stanici Leading-Light ve Finsku. Štěně jsem vybírala jen podle e-mailových fotek.

A tak k nám na vánoce 2002 přibyl
LEADING-LIGHT PHENOMENAN – "Bronzo" (9. 10. 2002)
o.: Backhills Garibaldi / m: Leading-Light Some Like it Hot
   Věřím tomu, že se podařilo vybrat dobře a doufám, že i podle rčení do třetice všeho dobrého i zlého, bude většina jen to dobré. Těším se na život se třetím "oranžem" a slíbila jsem jemu i sobě, že dostane všechno jako moji dva předchozí - lásku, práci i výstavy, pokud na to bude mít. A to ukáže budoucnost.

V závěru bych chtěla poděkovat všem, především svému příteli Petru Studeníkovi, kteří mi od počátku pomáhali a stále pomáhají s vedením, úpravou a dobrými radami při chovu kokrů. Oni za to stojí!

 


Marron